سُهَیل؛ لذّتِ فراگیری سهل و آسانِ سلامت

سُهَیل؛ لذّتِ فراگیری سهل و آسانِ سلامت

کاهش بیش از ۶۰٪ مراجعات پزشکی و ۷۰٪ مصرف داروهای شیمیایی نتیجه‌ی نصرت الهی می‌باشد که در ارزیابی میدانی کارگروه سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترسیم یافته است.

این ارزیابی میدانی از یک نمونه آماری شامل دو هزار خانواده‌ی ساکن در مناطق محروم از سراسر ایران اسلامی بدست آمده و تنها بازتابِ بخشی از حوزه فعالیت کارگروه سلامت است.

این توفیق الهی دستاورد تلاشِ شبکه‌ای دینی و جهادی از طلاب علوم اسلامی با نامِ «امام روستا» است که با الگوی تربیتِ دینی برای فرهنگ‌سازی، ارزش‌آفرینی، آموزش‌دهی و اشتغال‌زایی در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.

الگوی این فرآیند تجربه شده و نتیجه بخش در مکتوبه‌ای با نامِ «سند محتوایی راهبردی سلامت در دولت اسلامی» تنظیم شده است که امیدواریم با اجرای این سند، سلامتِ پایدار، ارزان، بومی و مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی میسر گردد.

اجرای این سند بدون شک مقدمه‌ای برای احیاء و تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی است. (این سند از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی و کانال‌های ارتباطی ما قابل دریافت است.)

البته، اجرای کامل این سند نیازمندِ تغییراتی اساسی در قوانین و ساختارهای مرتبط با حوزه سلامت در کشور است، ولی اجرای حدِ قابل قبولی از آن، نیاز به تربیتِ افراد تراز و کارآزموده‌ دارد.

ما به سهم خود تعدادی از این افرادِ مستعد و تلاشگر را در سراسر کشور آماده به خدمت نموده‌ایم تا بخشی از وظایف دولت اسلامی در حوزه‌ی سلامت را محقق سازند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز مقدماتی را برای حمایت‌های اولیه از این حرکت فراهم نموده‌اند.

لذا خدمتی به نام «سُــهَیل» را برای تسهیلِ فراگیری سلامت طراحی کرده تا به توفیق الهی بتوانیم با رُشد این شبکه‌ی دینی و جهادی از این سرمایه‌ی انسانی و نهادهای حاکمیتی در راستای رفع محرومیت در حوزه‌ی سلامت و سبک زندگی استفاده نمائیم. ان‌شاءالله

دریافت فایل شرح کامل طرح سُـــــهَیل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *